Jak jedzenie zakwasza organizm?

W naszym żołądku pojawia się wodorowęglan sodu, który będzie odpowiadał za regulowanie kwasów jakie będą wydzielane.

Kości nie buforują odpowiednio niebezpiecznych kwasów, mogą natomiast niszczyć nasze kości. Kwasica jest efektem niealkalicznego trybu życia i źle przygotowanej diety. Zakwaszeniom będzie sprzyjać między innymi spożywanie słodkich owoców. Wapń z naszych kości będzie zużywany przez organizm w przypadku czy nasz żołądek nie będzie produkował składników alkalizujących. Wtedy to właśnie kwasy gromadzą się w tkankach i krwi w nadmiernej ilości. Jako produkt uboczny wodorowęglanu sodu będzie trzeba zauważyć silnie zakwaszający chlorowodór. Ta substancja może prowadzić do powstawania wielu ciężkich chorób również nowotworowych.

Ludzie tkwią obecnie w zamkniętym kręgu, ponieważ nasz organizm zupełnie nie jest w stanie poradzić sobie z nadmierną ilością kwaśnych składników. Jeśli chcemy to zmienić musimy zacząć prowadzić dietę alkalizującą, ponieważ dzięki temu nasz organizm będzie wracał na odpowiednie tory i rzeczywiście będziemy mogli czuć się korzystnie. Nasz organizm i żołądek mają za zadanie utrzymywać zasadową budowę ciała. Jak się jednak okazuje niekiedy stanie się to trudne, ponieważ tych składników zakwaszających wprowadzanych do organizmu będzie po prostu zbyt dużo.

Jedyny narząd, który będzie służył do trawienia to zęby. Żucie bowiem będzie wpływać na lepszą pracę alkalizujących ślinianek. Żołądek natomiast ma utrzymać zasadowy charakter, ale nie będzie trawić. Jeśli jedzenie jest strawione do płynnej funkcji to łatwiej będzie produkować żywe komórki krwi, tkanek i narządów. Nie ma sensu stosowanie wspomagaczy trawienia przez dodatkowe suplementy. Najważniejsze jest bowiem wprowadzenie zdrowej, naturalnej żywności, która będzie gwarantować odpowiednią ochronę organizmu. Jeśli więc problem zakwaszonego organizmu nas dotyczy powinniśmy przede wszystkim zacząć myśleć o tym, by wprowadzić do naszej diety nowe posiłki. To właśnie dzięki nim ten problem zakwaszonego organizmu w końcu uda się skutecznie pokonać.

Maria

Instruktorka fitness. Każdy dzień zaczyna od porannego biegu i odpowiedniego posiłku.

Zobacz również