Zakwaszenie organizmu a dolegliwości reumatyczne

Niemal każda choroba przewlekła rozwija się między innymi dlatego, że w organizmie chorych znajduje się nadmiar kwasów.

Ten może przy tym wzmagać objawy i przyczyniać się do większych trudności pojawiających się w samym procesie leczenia. Tu szczególny nacisk należy położyć na tak zwane schorzenia reumatoidalne. Gdy w tkance łącznej odkładają się kwasy dochodzi do uszkodzenia nie tylko samych kości, ale również chrząstek stawowych. Złogi soli kwasów są wyjątkowo wyraźne zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z mięśniami znajdującymi się w górnej części szyi oraz pleców, można je jednak zaobserwować z łatwością również w okolicach kości krzyżowej.

Jeśli mamy do czynienia z niewłaściwą dietą, a dzieje się tak już podczas nadmiernego jedzenia i picia, wiele osób niemal natychmiast zaczyna skarżyć się na dolegliwości dotyczące zarówno różnych stawów, jak i dolnej części pleców. Bardzo często mamy też do czynienia z wyjątkowo alarmującym połączeniem, nadmiar kwasów pojawia się bowiem wraz z nadwagą orz chorobami stawów. W takim przypadku choroba stanowi szczególnie duże obciążenie dla organizmu. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o ostrych atakach dny, wówczas bowiem mamy do czynienia z gromadzeniem się kwasu moczowego, co daje o sobie znać zwłaszcza w odniesieniu do dużego palca stopy. Kwas ten powoduje ostry stan zapalny, a to wiąże się z koniecznością przyjmowania dość silnych leków jedynie po to, aby możliwe stało się złagodzenie dolegliwości bólów.

Rzeczywistą przyczyną schorzenia często jest właśnie nadmiar kwasów, niejednokrotnie jednak nawet w trakcie leczenia nie podejmuje się działań, których celem byłaby jego neutralizacja. Tu warto podkreślić, że neutralizacja złogów, które znajdują się w naszym organizmie wymaga czasu. Niestety, oznacza to, że proces odkwaszania staje się wyjątkowo żmudny. Na szczęście, nawet w takich okolicznościach podjęcie wyzwania jest opłacalne, z czasem bowiem chory zgłasza zapotrzebowanie na coraz mniejsze ilości leków przeciwreumatycznych. Poza odpowiednia dietą wskazane jest też przyjmowanie dużych ilości płynów – zawsze uzależnionej od naszego wzrostu i masy ciała.

Katarzyna

Jako estetka lubi jeść zdrowo i kolorowo.

Zobacz również